Știri pe scurt

Succes pentru Gheorghe Hagi, Farul Constanța s-a calificat în play-off-ul Conference League

ziare.com

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi, Farul Constanța s-a calificat în play-off-ul Europa Conference League la fotbal, după ce a învins-o miercuri seara pe Flora Talinnn cu scorul de 2-0.

Partida s-a disputat pe stadionul Lillekula din Capitala Estoniei, Talinn, în a doua manșă a turului al treilea preliminar al competiției.

Echipa lui Gheorghe Hagi a deschis scorul în minutul trei al partidei prin reușita lui Rivaldinho după o pasă de excepție a lui Băluță. După doar 15 minute, marinarii au punctat pentru a doua oară prin Constantin Budescu.

Atacantul a marcat după un șut exelent cu exteriorul, de la marginea careului, mingea a intat în plasă după ce a atins transversala, potrivit Prosport.ro.